Historia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Szewczyk   
niedziela, 29 maja 2011 20:30

Gimnazjum w Ostrówku istnieje od 1 września 1999 r. tj. od dnia kiedy w Polsce wprowadzono w życie reformę szkolnictwa. Dyrektorem nowo utworzonej placówki została Pani mgr Wanda Mierkiewicz. Początkowo zatrudniano siedmiu nauczycieli jednak wraz z wzrostem liczby uczniów gimnazjum, zatrudniono kolejnych nauczycieli. Obecnie w naszej szkole pracuje 18 nauczycieli i 5 pracowników obsługi.

Przez pierwsze dwa lata nauka odbywała się w Szkole Podstawowe im. Bohaterów Monte Cassino w Ostrówku. Był to dość trudny okres dla uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, spowodowany słabą baza materialną tworzącej się dopiero placówki. We wrześniu 1999 roku rozpoczęto budowę gmachu gimnazjum, która trwała 2 lata. Uroczyste oddanie do użytku nowego budynku gimnazjum odbyło się 2 września 2001 r.

1 września 2002 roku miało miejsce uroczyste otwarcie gminnej sali gimnastycznej, z której korzystają uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz mieszkańcy gminy Ostrówek.

Drugim dyrektorem Gimnazjum w Ostrówku był mgr Mirosław Szkodziński. Od września 2009 r. tą funkcję sprawuje mgr Irena Kostrzewa.

Poprawiony: piątek, 10 czerwca 2011 16:32
 

Dołącz do nas

Sondy

Oceń nasza stronę